WITAMY

na stronie Koła Fotograficznego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do „zarażenia się” piękną pasją fotograficzną.

Koło działa od 2001 roku skupiając w swych szeregach miłośników, sympatyków i pasjonatów sztuki fotograficznej. Zajęcia odbywają się 4 razy w miesiącu od października do czerwca.
Uczestnicy zajęć poznają od podstaw zasady powstawania i zapisu obrazu fotograficznego, rodzaje aparatów fotograficznych, historię powstawania sztuki fotograficznej jak i jej dziedziny.
Na podstawie zdobytej wiedzy dokonują świadomych wyborów odpowiedniego dla siebie sprzętu i uczą się jego właściwego wykorzystywania do osiągania zamierzonych celów. Zapoznają się z  różnymi technikami fotograficznymi, poznają zasady komponowania kadrów i wykorzystywania światła.  Pod okiem doświadczonego instruktora adepci sztuki fotograficznej ćwiczą fotografowanie studyjne, plenerowe, fotografię makro, portretową oraz produktową. Częste wyjazdy plenerowe sprzyjają integracji i współpracy, pomagają w  poznawaniu przyrody, a także możliwości swoich i posiadanego sprzętu.

Efekty pracy członków Koła prezentowane są w galerii GOK oraz w naszej witrynie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi fotograficznymi pracami

UWAGA!  Aktualnie strona ma charakter jedynie archiwalno – informacyjny. Zarówno domena jak i serwer są prywatną własnością i współwłasnością byłych członków Koła. Strona powstała na prośbę ówczesnych członków Koła  na prywatnym serwerze i  oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z GOK. Prawa autorskie członków Grupy zastrzeżone